A Budapesti Koreai Kulturális Központban október 2-tól hat dél-koreai képregényalkotó művei láthatók, a manhva sokszínű műfaján keresztül mutatva be a koreai társadalom életét.
A dél-koreai képregény, azaz a manhva világába vezet be a budapesti Koreai Kulturális Központ október 2-ától látogatható kiállítása.A tárlaton hat nemzetközileg elismert dél-koreai képregényalkotó munkáit ismerheti meg a közönség. A Budapesten először látható kiállítás a dél-koreai képregény, a manhva műfaji sajátosságaiba és a kibontakozó történeteken keresztül a koreai társadalomban élő emberek életébe is beavat.
A kiállítás válogatása papíralapú és digitális képregényeket mutat be gyermekeknek, tizenéveseknek és felnőtteknek egyaránt. Az alkotások minőségesen ábrázolják a dél-koreai képregény sajátos műfaji jellemzőit, és képet adnak a mai koreai társadalom világáról is.
Sooshinji és Ma Yeongshin képregényei a koreai nők helyzetét dolgozzák föl a partriarchális társadalom viszonyában, önreflexióra késztetve ezzel a helyi olvasókat. Sooshinji „Sarin, a menyecske” c. digitális képregényét pl. több mint 600 ezren követik a közösségi médiában.
Ma Yeongshin művében a koreai társadalom rejtett tagjai, az életük közepén járó anyák történeteit mutatja be. A képregény hazájában és külföldön is elismerést szerzett, és a képregényvilág Oscarjaként számon tartott Harvey-díjat nyerte el a legjobb nemzetközi alkotás kategóriában.
A nők helyzetén kívül foglalkozik a fiatal felnőtt élet nehézségeivel is, a szisztematikus megfélemlítéssel, a depresszióval, a generációs terheket viselő családi struktúrákkal.
A tárlat 2024. január 31-ig minden hétköznap 12 órától 20 óráig ingyenesen látogatható a II. kerületi Koreai Kulturális Központban.